כללים לבחירת אדריכל נוף

אנשי מקצוע שונים עוסקים בתחום העיצוב. כפי שישנם אדריכלים אשר מתכננים בתים וישנם מעצבים אשר מתמחים בבחירת צבעים, רהיטים ושילובם בבית, ישנם אדריכלי נוף אשר תפקידם הוא להפוך את הגינה, החצר וכל חלל חיצוני, למיוחד.

אדריכל נוף מכיר היטב את החומרים השונים בהם משתמשים בעיצוב הגינה. הוא שולט היטב בכל עולם הצמחים ויודע לתכנן את העיצובים הנכונים אשר ייצרו עבורך את החצר הנכונה לך. תהליך תכנון ושילוב של מגוון אלמנטים יסתיים במרחב שכיף לשהות בו, מרחב חסכוני באנרגיה ונוח לבילוי. כדי להגיע לכך עלייך לבחור את האדריכל הנכון לעבודה בגינה המיוחדת שלך.

כלל ראשון – בדיקת תיק עבודות

תיק העבודות של אדריכל נוף יכול להגיד עליו הרבה וללא שימוש במילים. כדאי להסתכל על התיק ולבחון כי הוא מגוון. לבדוק אם ישנם אלמנטים קבועים שחוזרים על עצמם או אם נראה כי ישנה התאמה לכל גינה בנפרד. כמו כן, רצוי לעיין בתיק ולראות באיזה סוג של גינות האדריכל נוף עובד. האם הן גדולות במיוחד או אולי להפך, קטנות. כדאי שבעל המקצוע יוכל להתאים עבור העבודה בגינה שלך.

כלל שני – שיחה עם אדריכל נוף

הגינה שלך תשמש אותך לאורך שנים רבות. אדריכל נוף צריך לעמוד לרשותך ולהגשים את החלומות שלך. הוא כמובן יכול להציע הצעות משלו, לשם כך הוא מגיע אלייך, אך חשוב מאד שהוא יהיה קשוב. בשיחה הראשונה ואפילו בשיחת הטלפון, תהיה לך אפשרות לדעת אם מדובר בבעל מקצוע שבא עם אג'נדה ברורה ורעיונות שהוא אוהב או אם מדובר בבעל מקצוע שחשוב לו להצליח ליצור את הגינה המיוחדת שתתאים עבורך.

כלל שלישי – בדיקת תקציב

התקציב שיש לך לעיצוב הגינה שלך צריך לכלול את העלות של אדריכל הנוף וכן את כל הפריטים שיהיו בגינה. יכול להיות שיהיו אדריכלים אשר לא ירצו לעבוד עם התקציב שיש ברשותך ועל כן רצוי כבר בתחילת הדרך להגדיר אותו. סיבה נוספת להגדרה של התקציב היא שהאדריכל יצטרך לתכנן את העלות של הגינה שלך בהתאם אליו.