הדברת יונים

הדברת יונים בניגוד לסוגי ההדברה הנוספים הקיימים, אינה קוטלת את היונים, אלא מרחיקה אותן כדי שיתבצרו במקום אחר. נוכחות של להקות יונים גדולות, הופך למטרד רציני ומעיק בגלל הסיבות שלהלן:

  • הן מרעישות.
  • הן מפזרות את ההפרשות שלהן בכל מקום (לשלשת).
  • הנוצות שלהן מצטברות בכל מקום.
  • יש עליהן טפילים העלולים לעבור לבני אדם ביניהם כינים.

העובדה שיונים חיות בלהקה, היא זו שהפכה את הנוכחות שלהן למטרידה. הן בדרך כלל מחפשות מקומות חשוכים ונסתרים כדי לקנן, והן יכולות להתמקם בנישות בתוך גג רעפים, במרפסת כביסה, בפתחים של אינסטלציה או מזגן וגם בתוך המרזב על הגג, מה שעלול לסתום את זרימת המים בחורף.

לא הדברת יונים אלא הרחקת יונים

מכיוון שלא מדובר באמת בחיסול היונים, הדברת יונים היא בעצם הרחקה, המטרה היא לא לחסל אותן, אלא ליצור מצב בו המקום בו הן התבצרו לא נוח או חסום, כדי שלא יוכלו להיכנס ולקנן שם יותר. יש ל מיני שיטות לעשות את זה וכולן יעילות כנגד המטרד. בגגות רעפים למשל ניתן למתוח רשתות שחוסמות את הכניסה שלהן, על גגות של בניינים או על מעקה המרפסת בבית אפשר להציב דוקרנים, כדי שהיונים לא תוכלנה לעמוד שם ותתעופפנה למקום אחר. הרבה פעמים לא מספיקה פעולה אחת אלא כמה פעולות, עד שהבעיה נפתרת. יונים אגב נמצאות כל הזמן כל השנה ואין תקופה ליונים. הן יכולות להגיע גם בחורף וגם בקיץ.

זהירות לשלשת!

הרחקת יונים או הדברת יונים נועדה להרחיק את היונים אבל גם את ההפרשות שלהן מהמקומות בהן הן רובצות. הפרשות היונים הנקראות לשלשת מכילות כל מיני חומצות וההרכב שלהן עלול ליצור כתמים על מעקות וגם על רכבים אם מסירים אותם בזמן. אלה הם כתמים שמסוגלים "לאכול" ברזל ולייצר קורוזיה ולקלקל את מעקה המרפסת היפה שלכם או את הרכב בחניה ולכן לא צריך לקחת צ'אנס, ואם אתם רואים שהבית שלכם הופך למרבץ ליונים, יש להזמין איש הדברה מומחה בתחומו שיודע לעשות הרחקת יונים בטוחה ומועילה עבורכם.