הדברת עכברים – לפני שנהיה מאוחר מדי

מי שכבר פגש במכת עכברים יודע, לפעמים הדברת עכברים היא הפיתרון היחידי. קצב ההתרבות של עכברים, לצד היכולות הגופניות שלהם להיכנס גם לחריצים וסדקים קטנים במיוחד, בשילוב עם הרעב המוגבר של המכרסמים הללו, הופך אותם מחיות חמודות וקטנות למטרד ומפגע של ממש.

מדבירי עכברים מתמודדים מדי שנה עם אינספור מקרים בהם עכברים פגעו לא רק בחומרי מזון, אלא בציוד ותשתיות שמי שלא פגש נזקי עכברים בשטח לא היה מתאר לעצמו שהחיה הקטנטנה הזו יכולה לעשות. במקרים אלו אין ברירה אלא לבצע הדברה מלאה בכדי לעצור נזקים כבדים, ולמנוע את התדרדרות המצב.

הדברת עכברים המזיקים לכול:

רבים שואלים "איזה נזק גדול יכולה לגרום חיה כה קטנה?!". ובכן, העכבר קטן אך חזק ועיקש, רעב ובעל שיני מכרסם, כך שהוא יכול לכרסם את דרכו דרך הרבה מאוד דברים, שלא בהכרח נחשיבם כמזון, אפילו לא לעכברים. 

  1. תשתיות חשמל – תתפלאו לגלות כמה נזקי עכברים יש ברשתות חשמליות. העכברים אוהבים את המחילות והמעברים ומכרסמים את דרכם ופוגעים בחוטי חשמל, מורידים את הציפוי, ומובילים לקצרים ונזקים גדולים לתשתית החשמלית.
  2. צינורות מים – לא רק חשמל, בלי הדברת עכברים מקצועית מגיעים חקלאים, עסקים ובתי מגורים למצבים בהם מערכת הביוב והמים נפגעת בצורה קשה שדורשת שיפוץ הכולל הרמת רצפות, דבר יקר במיוחד.

הדברת עכברים ומחלותיהם

קראתם נכון, לא רק נזקים לתשתיות עסקיות וביתיות כאחד, עכברים הם חיה החולקת מחלות עם האדם, כלומר יכולה להדביק אותנו במחלות קשות במיוחד. מי לא שמע על סלמונלה או כלבת? אך זה לא נגמר כאן, עכברים יכולים להעביר את מחלת העכברת, הדבר, קדחת נשיכת החולדה ועוד.

מסיבה זו בעלי ניסיון יודעים לא להתעכב ולא להמתין, וכאשר הם מזהים כי יש נוכחות של עכברים במרחב, הם מזמינים באופן מיידי הדברת עכברים בכדי למנוע את ההתפשטות של העכברים ולעצור את התרחבות הנזק הרב המגיע עם קולוניה גדולה של עכברים. ההדברה של העכברים נעשית בצורות שונות – מכאנית או ברעלים, בהתאם לסיטואציה, למקום ולכמות העכברים.

ניתן לברר גם על הדברת צרעות