כל מה שחשוב לדעת על הדפסת פוסטרים

פוסטרים הם גם אלמנט קישוטי מרשים וגם דרך מצוינת להעביר מידע ומסרים. משתמשים בהם למשל בין השאר לצורך עיצוב הבית, על-מנת ליצור רול-אפים לדוכני המזון במרכזים המסחריים וגם בכנסים מקצועיים, בבתי הקולנוע ניתן כמובן לראות פוסטרים שמציגים את הסרטים החדשים וגם אדריכלים ומהנדסים נעזרים רבות בשירות הדפסת פוסטרים.

הסוגים השונים של ההדפסות

ישנם שני סוגים עיקריים של הדפסת פוסטרים: הדפסה דיגיטלית והדפסת משי. השיטה השנייה נחשבת לאיכותית יותר, והסיבה לכך היא שכבת הצבע העבה יותר שמיוצרת בה. בנוסף הדפסת משי היא השיטה המומלצת כשיש צורך להדפיס כמות פוסטרים גדולה.

בכל מקרה נדרש ציוד איכותי, וביחד איתו גם ניסיון רב בהפעלה כך שהתוצאה תהיה גם היפה ביותר האפשרית וגם עמידה לטווח ארוך – ולכן מומלץ לבחון את הוותק של כל חברה שמציעה שירות זה. עוד כדאי לדעת שהטכנולוגיות החדשניות בתחום מבטיחות תוצאות יפות מאוד, גם במחירים סבירים, ולכן אין צורך להתפשר על האיכות.

על מה אפשר להדפיס פוסטרים?

הדפסת הפוסטרים מתבצעת על נייר, על קנבס או על קאפה. הנייר יכול להיות גם עם מדבקה מובנית, כך שתוכלו להצמיד את הפוסטר בקלות ובמהירות לכל משטח.

הדפסות על נייר מתאימות למקרים שבהם הכמות הנדרשת גדולה – למשל לצורך פרסום הופעות או הצגות ילדים על לוחות מודעות, במוסדות לימוד ועוד. הדפסות פוסטרים על קנבס משמשת לרוב לצרכי קישוט בית או משרד (או כל מקום אחר, כמובן), ואילו פוסטר על קאפה מקובל בבתי קולנוע בעיקר (וגם כחלק ממיתוג עסק).

הדפסת פוסטרים ענקיים

רוב הפוסטרים הם כמובן גדולים יחסית, אבל יש מקרים שבהם נדרשות מידות גדולות במיוחד – למשל לצורך שילוט חוצות, מיתוג אירוע וגם רול-אפים עשויים להיות גדולים מאוד. הדפסת פוסטרים ענקיים מחייבת היערכות ספציפית, והיא מתבצעת במרבית המקרים באמצעות מכשיר פלוטר.

מכשיר זה יודע לצייר גם וקטורים גדולים באופן מדויק ולשמור על צבעים חדים. דגש נוסף הוא להזמין בזמן, משום שמשך העבודה על פוסטרי ענק ארוך יותר – גם הפעולה עצמה וגם ההיערכות לקראתה.