מדוע כדאי לחברות למתג את עצמן בעזרת חוש הומור

כל חברה, עסק או אפילו אדם המוגדר כנותן שירות פרטי, מבינים כיום את הצורך שלהם במיתוג. מיתוג חברות ועסקים מאפשר להם להיות מוכרים בקרב הלקוחות שלהם. מיתוג איכותי ומוצלח של חברה או עסק, גורמת לו להיות עסק אשר נבחר על ידי קהל לקוחות גדול יותר. לכן, בכדי למתג עסק ברמה הגבוהה ביותר, יש לבחור את הדרך הנכונה למיתוגו. כיום, קיימות חברות מיתוג רבות אשר מציעות את שירותיהן בתחום מיתוג לעסקים. מבין כל החברות הללו, חשוב לבחור את הטובה ביותר בכדי שמיתוג העסק או החברה אשר יעשו על ידיה, יהיו באמת מוצלחים ויהפכו את העסק למוכר ובעל מוניטין.

מהם הדרכים למיתוג?

ישנן דרכים שונות למיתוג עסק, חברה או אדם פרטי. חברות מיתוג עוסקות ביצירת המיתוג לעסק על ידי הכרת קהל הלקוחות של העסק והשירותים הספציפיים אותם העסק מציע כמתן מענה בתחום כלשהו. תהליך המיתוג מתבטא בין היתר ביצירת לוגו לעסק, בחירת חומרי הדפוס ללוגו של העסק ועוד. מיתוג חברות יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות. אחת מהדרכים הרלוונטיות מאוד למיתוג היא מיתוג בעזרת חוש הומור. כאשר ממתגים עסק בעזרת חוש הומור הדבר מעלה חיוך בקרב לקוחות העסק, בכל פעם שבה הם נתקלים במותג העסק. מכיוון שחוש הומור הוא דבר אשר אנשים רבים מתחברים אליו, מיתוג עסקי בעזרת חוש הומור יכול לגרום לעסק להיות מוכר בצורה חיובית על ידי לא מעט לקוחות, אשר גם יבחרו דווקא בו כנותן השירות שלהם.

דוגמאות למיתוג על ידי חוש הומור

הדוגמא הטובה ביותר למיתוג על ידי חוש הומור, הוא המיתוג של איקאה. איקאה החליטה למתג את עצמה בצורה אשר תעלה על פני לקוחותיה ועל פני כל אדם הנתקל במותג הקשור אליה, חיוך. כך לדוגמא, איקאה בחרה לשווק דפי מתכון אשר מיועדים לבישול, תוך כדי שימוש במתכון, היא צירפה הוראות הכנה לגלימה אותה לובשים גון סנו וחבריו בחיי הלילה, העשויה משטיח הנמכר באיקאה לשטיח עצמו. וכן, בחרה להגיב בצורת הומור עצמי על השקיות שלה, כאשר התעוררה סערה ברשת לגבי תיק מבית היוקרה באלסיינה המזכיר תיק כחול אייקוני של הענקי השוודית.

עסק או חברה אשר בוחרים למתג את עצמם על ידי הומר עצמי, מעניקים ללקוחות שלהם אפשרות להתחבר אליהם בצורה הטובה ביותר.