טיפול בכאבי גב – מה הפתרון היעיל?

במציאות של היום, קיימים הרבה אנשים אשר הם לוקים בכאבי גב קשים, אצל רוב האנשים כאבי הגב שבים ומטרידים אותם במהלך תקופה של מספר שבועות או של חודשים ומתארכים לתקופה של כמה שבועות, אבל אצל חלק מן המטופלים כאב הגב יהפוך לכדי כאב כרוני מתמשך ששב לפעמים ולפעמים גם עסקינן בכאב קבוע. כאבי גב מסיבים הרבה כאב ולפציעה רבת חשיבות ברמת החיים שלכם, בהם ניתן למצוא – הוצאה כלכלית בגין תרופות וכן בגין משחות, היעדרות של הרבה זמן ממקום העבודה, אי יכולת לבצע משימות אשר נדרשות מדי יום וכיוצא בכך. אנשים אשר הם בעלי נטייה לסבול מכאבי גב, יודעים מה הדרך הארוכה והלאה בעודם תרים אחרי מענה אשר ייתן בידם את יכולת התפקוד הנורמלית ובכך לשוב לאורח חיים שהיו רגילים אליו. רוב כאב הגב אינם ממצב של הסבת נזק לחוליות של הגב ושל הצוואר, אלא מליקוי בתוך מערכת העצבים והשרירים בגב שלכם. בתוך הגב ניתן למצוא גידים, עצבים, רצועות ועצמות וכל אחד מהם עשוי להיות המקור של כאבי הגב שלכם, כשהגורם היותר שכיח לכאבי גב הינו התכווצות של שרירים.

מה הן השיטות של טיפול בכאבי גב תחתון?

שיטות של טיפול בכאבי גב הינן מגוונות ביותר. קודם כל, עליכם לסגל אורח חיים בריא שבו נמצא הימנעות מישיבה לאורך זמן, מנוחה מרבית, הקפדה על יציבה מיטבית, פעילות של כושר מבוקרת על מנת לחזק את שרירי הבטן והגב שלכם. ניתן כיום לקבל טיפול בכאבי גב הן תרופות ומשחות והן עשיית שימוש בחגורת גב וכל מיני טיפולים רפואיים, הן שמרניים, כמו למשל – אפוסתרפיה ופיזתרופיה.

האם הדרך של אפוסתרפיה עוזרת עבור טיפול בכאבי גב?
אפוסתרפיה מבצעת טיפול בכאב של גב תחתון והיא ממעיטה בעומס של מפרקי עמוד השדרה שלכם ומהווה תמיכה שרירית, ובצורה זו היא מייצרת שלוקה מיטבית של עומס בהיקף של עמוד השדרה שלכם. טיפול זה ידריך את השרירים שלכם כיצד לעבוד בצורה מיטבית ובכך ייווצר מצב של מיעוט בכאבי גב תחתון בכל פעולה במהלך היום שלכם.