טיפים לבחירת יועץ משכנתאות מקצועי

לקיחת משכנתא היא החלטה עצומה בחייו של אדם; מלבד העובדה שהאדם מבצע צעד נוסף לקראת בטחון ורכישת דירה, הוא גם מתחייב לבנק לתקופה ארוכה של 20 שנים ויותר. כשמדובר בהחלטה כה קריטית, אסור לקפוץ על ההצעה הראשונה שמקבלים. יועץ משכנתאות הוא איש מקצוע אליו חובה לפנות כאשר מגיע הרגע לעשות את הצעד הראשון לקראת משכנתא.

אבל למה בכלל צריך לפנות אל יועץ משכנתאות

איש מקצוע אמין ומקצועי יחזיק בניסיון רב. הדבר ישפיע באופן ישיר על התוצאה הסופית ומשמעותי פוטנציאל לחסכון של מאות ואלפי שקלים במהלך תקופת חיי המשכנתא. חשוב להבין שמן הסתם איש אינו יכול לחזות מה יקרה בתקופה זו, אך מומלץ בכל מקרה מלכתחילה לפנות אל יועץ משכנתאות שמחזיק בוותק וניסיון רבים יותר, ראה דבר או שניים במהלך הקריירה שלו ויידע לתת לכם פתרונות יצירתיים.

  • וותק – כשמדובר בייעוץ משכנתאות בטח כבר הבנתם שאין כמו וותק בכדי שתדעו שאתם באמת יכולים לסמוך על האדם שלפניכם. איש מקצוע שמכיר את השוק ואפשרויותיו, מדבר מתוך ניסיון והבנה של התחום ולא סתם בהתבסס על תיאוריה, ייתן לכם את הפתרונות הטובים ביותר לטווח הארוך.
  • תרגישו בבית – יועץ המשכנתאות שתבחרו ילווה אתכם תקופה ארוכה, לכן מומלץ ואף חובה לבחור באדם שיעניק לכם תחושה של בית. מישהו שתוכלו לסמוך עליו שיהיה זמין עבורכם גם מעבר לפגישות החודשיות, שיענה לשאלותיכם בסבלנות ואף ייזום פתרונות ואפיקים חדשים.

אל תוותרו על החיפוש

בין אם היה מדובר בכל שירות או מוצר אחר לו הייתם זקוקים, כנראה שהייתם מתחילים בסקר שוק מקיף. גם כאן, אל תוותרו על החיפוש ברשת החברתית, מנועי החיפוש וכל שאר המקורות שיוכלו להעלות בפניכם אפשרויות פוטנציאליות. בחוץ קיימים יועצי משכנתאות רבים, כולם טוענים להיות הטובים והמובילים ביותר בתחומם. אל תפלו מיד למילים טובות והבטחות, בדקו היטב את איש המקצוע עמו יצרתם קשר. יועץ משכנתאות מקצועי ישמח להפנות אתכם להמלצות, ואף להיות שקוף מולכם בכל הקשור לעבודתו וההיסטוריה שלו. זכרו שכאשר מדובר בצעד כה חשוב כמו משכנתא, אין מקום לפשרות!