מהן עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן הן בדרך כלל עבירות אשר מאפיינות את בני המעמד הגבוה, ומדובר בעבירות אשר בשנים האחרונות מתגלות בהיקפים גדולים מאוד, ובמדינות רבות שמים דגש על תפיסת האשמים בעבירות כאלו והגשת כתבי אישום חמורים מאוד.

לרוב מדובר בעבירות הקשורות לכספים, אך לא רק. בין רשימת עבירות הצווארון הלבן ניתן למצוא עבירות כמו:

  • עבירות על חוקי המס, העלמות מס וכדומה.
  • עבירות שוחד – מתן שוחד ו/או נטילת שוחד.
  • עבירות על חוק ההגבלים העסקיים.
  • עבירות הקשורות בהלבנת הון.
  • עבירות הקשורות בהונאה.
  • עבירות הקשורות בהונאה, מרמה וכדומה בתחום שוק ההון ועוד…

מי יכול לייצג נאשמים בעבירות צווארון לבן?

לא כל עורך דין פלילי יוכל לנהל תיקים הקשורים בעבירות צווארון לבן. בכדי שעורך דין פלילי יוכל לייצג נאשמים בעבירות כאלו הוא לא רק צריך לדעת מהן עבירות צווארון לבן, אלא צריך להכיר היטב את התחום בו בוצעו העבירות. לדוגמא, אם מדובר בעבירות אשר בוצעו בשוק ההון, על עורך הדין להכיר היטב את שוק ההון על מנת שיוכל לייצג את הנאשם בתחום הזה על הצד הטוב ביותר.

לכן, אם אתם חשודים בביצוע או במעורבות בעבירות צווארון לבן, בדקו היטב את הידע הכלכלי של עורך הדין וההיכרות שלו עם התחום בכדי להיות בטוחים כי הוא יוכל לבצע עבורכם את הייצוג הטוב ביותר.

עבודה עם יועצים חיצוניים

עורכי דין רבים אשר מייצגים נאשמים בתיקי עבירות צווארון לבן משתמשים ביועצים חיצוניים אשר מסייעים להם בניהול התיק, כמו חוקרים פרטיים, כלכלנים מומחים, עדי מפתח ומומחים שונים. כמובן, מדובר בעלויות לא נמוכות אשר מתווספות להוצאות המשפטיות אך כל בעל צווארון לבן יודע כי הרשעה יכולה להיות בעלת השלכות חמורות מאוד על החיים שלו, ולכן חשוב לעבוד עם היועצים הללו ולמצוא יועצים בעלי ניסיון רב בתחום, כאלו אשר יוכלו ללוות את התיק בצורה הטובה ביותר.

לסיכום, התשובה לשאלה מהן עבירות צווארון לבן היא פשוטה – מדובר בעבירות אשר מבוצעות על ידי בני המעמד הגבוה, בשורה ארוכה של נושאים כלכליים בעיקר, אך לא רק.