מעמיס טלסקופי איכותי במיוחד

מעמיס טלסקופי (Telehandler) הוא סוג של מלגזה שקיימת בה זרוע טלסקופית. כדי להפעיל מעמיס טלסקופי חייב המפעיל להיות בעל רישיון להפעלת מלגזה  כדי להכיר את דרך פעולתה הייחודית.

מעמיס טלסקופי

זרוע זו של מעמיס טלסקופי משמשת להנפה של מטענים האמורים להיות בגובה רב. היתרון של מכשור זה הוא העובדה שיש אפשרות לחבר לקצה שלו את אחד מהאביזרים שיעזרו מאד לבצע את העבודה כמו כננת, סל אדם קלשון ועוד.

קיימת דגמים שונים:

  • מעמיסים טלסקופיים שבהם הצריח מסוגל להסתובב ולכן הוא מהווה תחליף למנוף.
  • מעמיסים טלסקופיים שגובהם הוא מ – 18-6 מטר.
  • מעמיס טלסקופי מצודד עד 21 מטר.
  • מעמיס טלסקופי עם הנעה הידרוסטטית המבצע את העבודה בעדינות רבה.

למעמיס טלסקופי יש שפע של אפשרויות הרמת פריטים למיקומים גבוהים במיוחד.

שימושים של מעמיס טלסקופי

זהו מנוף המשמש ככלי עבודה רב תכליתי בסוגים שונים של פרויקטים. לדוגמה בעת חיפוי גגות, בעת הקמת מבני פלדה, פיגומים \ אתרי בניה, העברת משאות כבדים שונים ועוד.

היתרון המובהק שלו הוא העובדה שהוא מרים מטענים עם יציאה אופקית רחבה וכך הוא מסייע לשורה ארוכה של תחומים כמו בחקלאות, בתעשייה ובבנייה.

נוחות העבודה

מעמיס טלסקופי הוא כלי עבודה נוח במיוחד ומשרת מטרות רבות. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת שימוש בכלי מתוחכם זה בנקודות שונות  לאור אפשרויות התמרון הפונקציונליות הרבות שלו בשונה ממכשירים דומים אחרים. הוא מסוגל לבצע עבודות גם בשטחים קטנים יחסית כשהוא סובב על צירו ואינו זקוק למרחבים כדי לבצע את המשימות השונות.

יכולת ההעמסה שלו היא של ציוד במשקל גבוה ולכן מכשיר יעיל זה חוסך הרבה מאד זמן וכסף לכל עסק.

חיבור סל אדם

כדי לבצע פעולות בגובה רב, מחברים למעמיס הטלסקופי סל אדם. העובד הממוקם בתוך הסל מבצע את העבודה בנוחות כיוון שהוא מוגן בתוך הסל, העובד מבצע את המשימה, מבקש להזיז את המכשיר לנקודות שונות כדי לבצע השלמה של המשימה. זהו פתרון נוח כיוון שהוא חוסך את הסרבול של נושא הרתימה והחגורות שמכבידות על ביצוע העבודה הפיסית.