מעקב הריון – הכלי שעוזר לך לשמור על הריון תקין

תקופת ההריון היא תקופה מאתגרת למדי, שבה מתרחשים כל כך הרבה דברים בפרק זמן קצר במיוחד. החיים שלכם משתנים מן הקצה אל הקצה, כאשר במרכז תשומת הלב עומד עובר קטן אחד שצריך המון בדיקות ומעקבים כדי לדעת שהכל בסדר. יש לנו הרבה דרכים להבין מה הוא מצבו של העובר בתוך שק ההריון, הודות למדע המודרני כי מה שאומר שכל אישה בהריון עוברת סדרה ארוכה של בדיקות מסוגים שונים, לאורך חודשי ההריון שלה. על מנת שתוכלי לעמוד בכל הדרישות של הבדיקות המודרניות, את חייבת לבצע מעקב הריון מסודר, אצל רופא נשים או אחות הריון, אשר יתעדו את התקדמות ההריון ואת המצב הבריאותי שלך ושל התינוק לאורך הדרך. היום זה הוא סטנדרט רפואי מקובל שמתבצע באופן אוטומטי בכל אחת מקופות החולים הישראליות.

מה היא החשיבות של מעקב הריון שיטתי?

החשיבות של מעקב הריון תקין בא לידי ביטוי במספר פרמטרים: 

  1. קביעת גיל ההריון. מה שמאפשר לכם לתכנן את כל שלבי ההריון השונים ולהגיע ללידה במועד הנכון. 
  2. יצירת לוח זמנים לכל הבדיקות הדרושות לאורך ההריון, על פי גיל ההריון ועל פי המצב הרפואי של העובר ושל האם. 
  3. בדיקת סימפטומים של לא מתיישבים עם ההריון תקין. עיכוב בהתפתחות העובר או בעיות רפואיות אחרות לאורך הדרך, הם אירועים שיכולים להשפיע משמעותית על בריאות התינוק והאם לטווח הקצר והארוך.

אל תפחדי לשאול את כל השאלות

כל כך הרבה שינויים מתרחשים בגוף שלך במהלך תקופת ההריון, איתם את מתמודדת כמעט לבדך. זו היא מצד אחד חוויה מרגשת מאוד בצד השני זה יכולה להיות חוויה מאוד מורכבת ברמה הרגשית אם אין לך את התמיכה הנכונה. ולכן היתרון הכי טוב של מעקב הריון מקצועי הוא היכולת לתת לך מענה לכל השאלות שעולות לאורך הדרך. להרגיע אותך ואפילו לתת טיפול ממוקד מטרה, במקרה ויש חשד לבעיה בהריון. אז אל תפחדי לשאול את כל השאלות ולבקש לקבל תשובות ברורות, מהמלווים הרפואיים שלך.