כל מה שחשוב לדעת על ניקוי ספת עור

ספת עור היא מוצר יקר למדי, וגם אם השקענו בסקר שוק מקיף עדיין סביר להניח ששילמנו סכום כסף בלתי מבוטל עבורה – כדי להפיק ממנה מקסימום תועלת כדאי לשמור עליה נקיה. מרכיב אחד בשמירת ספת העור נקיה הוא מספר פעולות שוטפות פשוטות שכדאי לבצע כחלק בלתי נפרד מהשגרה, ומרכיב חשוב הוא ניקוי מקצועי בתדירות של אחת לשנה.

מדוע חשוב לשמור על ספת העור נקיה?

ספת עור היא מוצר יוקרתי. גם לספות בד ישנם כמובן יתרונות רבים, אבל העור נתפש כמרשים יותר וגם לברק ולבוהק שמקרינות הספות שעשויות מחומר גלם זה יש תרומה למראה המוצלח של החלל כולו. יתרון נוסף של ספות העור הוא שהן אינן סופחות אליהן רטיבות ולכן גם כשחם ולח מי שיושב עליהן מזיע פחות. כמו כן באופן כללי קל יחסית לנקות ספות עור – כדאי לנצל זאת על-מנת שגם אחרי שימוש ממושך ואפילו אינטנסיבי ספת העור תיראה כמו חדשה ותקנה לנו נחת מרובה.

כשלא מלכלכים, אין צורך בניקיונות תכופים

חלק אחד של שמירת ספת העור נקיה הוא כאמור התחזוקה השוטפת. ההמלצה החשובה ביותר היא פשוט לא ללכלך את הספה. בפרט כדאי להימנע מאכילה ושתייה כשאתם יושבים על ספת עור, שכן הגורמים העיקריים ללכלוך הם מזון ומשקאות. המלצה נוספת היא לא לעלות על הספה עם בגדים מלוכלכים או נעליים מלאות בוץ וכו'. אם בכל זאת הספה עם כיסוי העור התלכלכה, כדאי לנקות מיד – ניקוי ספת עור באופן מידי מבטיח שלא יצטברו עליה כתמים ושהיא תישמר יפה, חלקה ומרשימה.

ניקוי ספת עור באופן מקצועי

גם בבתים הכי מוקפדים, כשהסלון הוא כמעט אזור סטרילי, וכשבכל מקרה של לכלוך ולו הכי קטן הוא מנוקה מידית, בכל זאת מומלץ לבצע אחת לשנה גם ניקוי ספת עור באופן מקצועי. ניקוי ספת עור בעזרת מכונה ייעודית לא רק מבטיח שהספה תהיה נקיה לגמרי, ללא רבב, אלא שהוא גם מעין טיפול חידוש וריענון שמאט את קצב הדהייה של העור ושומר על המראה של הספה כאילו זה הרגע נקנתה.