מה הופך קבלן עבודות עפר לאיש מקצוע מוערך?

עבודות עפר הן חלק ממגוון רחב של פרויקטים, ובהם סלילת כבישים, חפירת תעלות, ביצוע קירות תומכים ועוד. עבודות אלה מתאפיינות בקנה מידה גדול ועוד יותר מכך בחובת זהירות מרבית על-מנת לא לגרום נזק לתשתיות שונות. בהתאם בכל מקרה שבו נדרשים שירותיו של קבלן עבודות עפר חשוב מאוד לבחור איש מקצוע עם מלוא תשומת הלב ובאופן מושכל.

ציוד מתקדם

פרמטר קריטי אחד לטיב עבודתו של קבלן עבודות עפר הוא הציוד שבו הוא משתמש. לצורך ביצוע עבודות עפר נעשה שימוש בכלים כבדים רבים ובעיקר דחפורים (בולדוזרים) ומחפרונים (שופלים). כמו כן יש צורך במשאיות לפינוי עפר, ולעתים גם בציוד נוסף בהתאם למאפיינים הספציפיים של כל פרויקט.

קבלן או חברה לעבודות עפר שהצמ"ה (ציוד מכני הנדסי) שברשותם מיושנים עלולים לא לעמוד בלו"ז של עבודות העפר ואף לגרום לנזקים תוך כדי עבודה – ולכן לא כדאי להתפשר בסעיף זה.

למה הניסיון הוא קריטי עבור קבלן עבודות עפר

עוד מרכיב רב חשיבות, ואפילו קריטי, עבור קבלני עבודות עפר הוא הניסיון. קבלן עבודות עפר בעל ניסיון מגוון יודע לזהות מראש מצבים שעלולים לגרום לבעיות או עיכובים מיותרים, לא מבצע טעויות שעלולות לעלות ביוקר ובעיקר אמון על ביצוע מוקפד של כל עבודות עפר מכל סוג. קבלן לא מנוסה עלול לרכוש את הניסיון שלו על חשבונכם – ובמקרה הזה שכר הלימוד עלול להיות יקר עד מאוד.

זמינות ושירות

נושאים נוספים שכדאי לבחון כשמחפשים קבלן לביצוע עבודות עפר הם הזמינות והשירות. באופן טבעי אנשי מקצוע שאינם זמינים אינם רלוונטיים, ובהקשר זה ההמלצה היא להתחיל את החיפוש פרק זמן משמעותי לפני שיוצאים לדרך וזאת כדאי שהקבלנים האיכותיים באמת יהיו עדיין זמינים עבורכם. שירות ברמה גבוהה הוא חלק בלתי נפרד מכל פרויקט בימינו, וגם על כך לא כדאי להתפשר.

הצעת מחיר הוגנת

סעיף שנכנס לשקלול בבחירת הקבלן שיבצע עבורכם את עבודות העפר הנדרשות, אבל מומלץ בחום לא לייחס לו משקל רב מדי – אין טעם לחסוך סכום צנוע ואז לשלם מחיר יקר בגלל ציוד לא איכותי או ניסיון לא מספיק.