רואה חשבון – שומר הראש של העסק שלך

במקרים רבים העסקים מתנהלים כרגיל אבל יום אחד, שהוא מאד לא בהיר, חשבונית אחת יוצאת שגויה ורשויות המס מתנפלות על בעל העסק, כאילו העלים מס בסכומים עצומים. בעל עסק כזה עלול למצוא את עצמו עם דרישת חוב ענקית של המדינה והוא אובד עצות. במקרים כאלה, רואה חשבון מנוסה יכול להפוך את הקערה על פיה ולפייס את הרשויות. ראיית חשבון היא מקיפה ובשל כך, יכולה לסתום חורים שנתגלעו ונתגלו לרשויות.

רואה חשבון – להקדים תרופה למכה

כדאי לקחת רואה חשבון שילווה את העסק, גם בימים רגועים וגם כשהכל בסדר. רואה החשבון יודע להצביע על לקות לפני שרשויות המס רואים אותה ובתוך כך גם לתקן אותה מיידית. בנוסף, יש לו גם אחריות וכך האחריות של בעל העסק נחלקת אתו. בבוא רשויות המס עם שאלות בעל העסק יכול להפנות אותן היישר אל רואה החשבון ולהמשיך בענייניו.

העבודה של רואה חשבון היא מקיפה ומורכבת. הוא מקבל מבעל העסק מדי חודש את ההכנסות וההוצאות ובודק אותן לפני שיעברו אל רשויות המס. הוא בודק גם את החשבוניות הקטנטנות שהוצמדו בסיכת שדכן וגם את ההוצאות הגדולות יותר בדוח התשומות של המע"מ. רואה החשבון חותם על הדוחות וזה הרווח הגדול של בעל העסק, כי מרגע שהרו"ח חתם, האחריות נחלקה ביניהם ורואה החשבון מעביר את הדוח החתום אל מס ההכנסה.

רואי חשבון יודעים גם לייעץ לעסקים בכל הקשור לניהול הרווחים. הם אמנם אינם יועצים עסקיים בכותרת של עיסוקם אבל רואה חשבון מנוסה יודע לתת עצה טובה במקרה כזה או אחר. פריסת הוצאות, למשל, מתי לפרוס אותן ומתי להעדיף לחתוך בבת אחת את ההוצאה. מתי לפזר הכנסה בהתחשב במאזן הקרוב שצריך להגיש ועוד כהנה וכהנה עצות חשובות. הוא גם יודע להגיד דברים לגבי חובות הקשורות בהעסקה של עובדים. קופות ביטוח, קופות פיצויים,  חישובי משכורות ושאר שיקולים שמהווים הוצאה גדולה לעסק אבל מניבים שקט נפשי לטווח הארוך. ראיית חשבון היא ראייה היקפית מתוך ניסיון וידע רב.