תביעות ביטוח

ביטוח לכשעצמו הוא מנגנון חכם מאוד שהמציא המין האנושי על-מנת לצמצם את חוסר הוודאות בחייו. מצד שני, לעתים ישנם ביטוחים שהם חובה, דבר שעשוי לעורר תרעומת, ועוד גורם מקומם הוא ניסיונות ההתחמקות של חברות ביטוח שונות מלפצות אותנו כשנגרם לנו נזק בהתאם לתנאי הפוליסה שרכשנו במיטב כספנו. במקרים אלה לעתים אין מנוס מהגשת תביעת ביטוח, ועל-מנת להגיש תביעות ביטוח באופן מושכל ואפקטיבי כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין בעל ניסיון ספציפי בתחום זה.

מתי כדאי להגיש תביעות ביטוח?

בכל מקרה שבו אתם מרגישים שנגרם לכם עוול, כלומר אתם סובלים מנזק כזה או אחר, והגורם לנזק זה נכלל בתנאי הפוליסה שיש לכם אבל אף על פי כן חברת הביטוח מתנערת מחובתה לקיים את תנאי הפוליסה ולפצות אתכם בגין אותו נזק, כדאי לשקול הגשת תביעת ביטוח. על-מנת ששיקול הדעת יהיה מעמיק ומקיף, כדאי להיעזר בידע ובניסיון של איש מקצוע בתחום, וזהו כמובן עורך דין שמתמחה בהגשת תביעות כנגד חברות ביטוח שמתחמקות מחובתן.

בהקשר זה כדאי לזכור שחברות הביטוח מעסיקות סוללות משפטנים, דבר שמקנה להם יתרון על הלקוחות שלהם, והתייעצות עם עורך דין היא דרך אפקטיבית לנטרל יתרון זה, שבמקרים רבים מרתיע את המבוטחים מלדרוש את המגיע להם עפ"י חוק.

עוד חשוב להבין שעצם הגשת תביעת ביטוח מפעילה לחץ משמעותי על חברת הביטוח, שבמקרים רבים תעדיף – על-מנת להימנע מפגיעה בשמה הטוב ובמוניטין שלה – לשלם את המגיע לכם, ובפרט כך הדבר כשאתם מצטיידים בעורך דין מקצועי, דבר שמבהיר לחברת הביטוח עד כמה אתם נחושים, מה גם שהידע המקצועי של אותו עורך דין מהווה גם הוא משקל נכבד בהחלטה של חברת הביטוח.

מה עוד חשוב לדעת לפני הגשת תביעת ביטוח?

הגשת תביעות ביטוח מחייבת במקביל לשכירת שירותיו של עורך דין בעל ניסיון בתחום גם מסמכים רלוונטיים – בהתאם לתביעה הספציפית. בהתאם חשוב מאוד לתעד כל פעולה וכל פרט שרלוונטי לפוליסת הביטוח שבגינה מוגשת התביעה, ולשמור כל מסמך שעשוי להטות את הכף לצדכם בבית המשפט, אם בסופו של דבר לא יהיה מנוס מדיון משפטי. חשוב להבין כי תביעות ביטוח שמגובות במסמכים מפורטים זוכות לאחוזי הצלחה גבוהים יותר, ועוד קודם להגעה לבית המשפט מפעילות לחץ משמעותי יותר על חברת הביטוח.